Navigatie overslaan Direct naar zoeken

Nieuwe subsidies voor duurzaam vervoer in 2026

In 2026 opent de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in opdracht van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat opnieuw een reeks subsidieregelingen die ondernemers, vervoerders en laadpaalexploitanten ondersteunen bij de overstap naar schoon en emissievrij vervoer.

Met deze regelingen wordt geïnvesteerd in elektrische voertuigen, waterstofmobiliteit en een sterke laadinfrastructuur in heel Nederland.

Staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer en Milieu): “We zien dat bedrijven willen verduurzamen, maar dat de benodigde investeringen soms groot zijn. Met deze regelingen helpen we ondernemers op weg en zorgen we ervoor dat Nederland koploper blijft in schoon vervoer.”

Subsidieregeling Private Laadinfrastructuur bij Bedrijven (SPriLa)

SPriLa ondersteunt bedrijven en ondernemers bij de aanleg van private laadinfrastructuur en batterijopslag. De regeling wordt opengesteld met een totaalbudget van 87,5 miljoen euro. Sinds de eerste ronde in september 2024 is voor circa 12.500 laadstations in Nederland subsidie aangevraagd. SPriLa opent op 20 januari 2026.

Subsidieregeling Publieke Laadinfrastructuur zwaar vervoer (SPuLa)

SPuLa is gericht op het bouwen van publiek toegankelijke laadlocaties voor zwaar vervoer, zoals vrachtwagens. De regeling draagt bij aan een landelijk dekkend netwerk van snellaadvoorzieningen, zodat elektrische vrachtwagens onderweg makkelijker kunnen laden. Sinds de eerste ronde in 2024 zijn al meer dan 300 laadstations met subsidie via SPuLa gebouwd, verspreid over 45 locaties. In 2026 is een budget van 14,5 miljoen euro beschikbaar. De regeling opent op 3 februari 2026.

Subsidieregeling Waterstof in Mobiliteit (SWiM)

Met SWiM stimuleert het ministerie de ontwikkeling van waterstofmobiliteit, zoals waterstoftankstations, waterstofvoertuigen en logistieke toepassingen. In eerdere openstellingen (2024 en 2025) zijn hiermee 7 nieuwe waterstoftankstations, 7 uitbreidingen van bestaande stations en ruim 700 waterstofvoertuigen gerealiseerd. Voor 2026 wordt, als aan de voorwaarden wordt voldaan, een budget van 45 miljoen euro voorzien. De openstelling staat gepland voor het voorjaar van 2026.

Meer informatie over de regelingen en het aanvragen van subsidie is te vinden op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).